Policja odzyskała koparkę wartą 100 tys. złotych

13 luty 2020
Autor: 
Policja odzyskała koparkę wartą 100 tys. złotych Lubuska Policja

Policjanci z Lubska dzięki szybkiej wymianie informacji z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, odzyskali koparkę wartą blisko 100 tysięcy złotych, która została skradziona z terytorium Niemiec. Sprzęt budowlany, jeszcze tego samego dnia powrócił do prawowitego właściciela.

W środę, 12 lutego, rano dyżurny lubskiego komisariatu otrzymał informację z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, o tym, że na terenie Niemiec została skradziona koparka. Ustalenia operacyjne wskazywały, że pojazd może znajdować się na terenie powiatu żarskiego. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów, którzy rozpoczęli sprawdzanie wskazanego obszaru.

W trakcie czynności ujawnili niedaleko Górzyn małą koparkę, która załadowana była na przyczepkę. Koparka warta blisko 100 tysięcy złotych została zabezpieczona, a po wykonaniu czynności procesowych tego samego dnia zwrócona właścicielowi. Szybka wymiana informacji z niemiecką Policją poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku to kluczowa sprawa w tego typu skutecznie przeprowadzonych działaniach.

Źródło: kom. Aneta Berestecka, Komenda Powiatowa Policji w Żarach

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u