Potrącili i przejechali policjantów koło Sulechowa. Trwa poszukiwanie sprawców (ZDJĘCIA)

19 luty 2020
Autor: 
Potrącili i przejechali policjantów koło Sulechowa Redakcja/archiwum

Policyjna kontrola, która szybko przybrała zupełnie nieoczekiwany bieg. Dwaj mężczyźni podczas legitymowania wsiedli do auta i chcieli uciekać. Jeden policjant został potrącony, natomiast kolejny przejechany jednym z kół. Trwa poszukiwanie sprawców.

Wszystko wydarzyło się w środę, 19 lutego, w pobliżu miejscowości Klępsk (gmina Sulechów). Patrol policji przystąpił do legitymowania dwóch osób. Mężczyźni nie wykonywali jednak poleceń funkcjonariuszy i wsiedli do samochodu, którym zamierzali odjechać.

Policjanci chcieli uniemożliwić mężczyznom ucieczkę. - Kierowca wrzucił jednak bieg wsteczny. Wtedy jeden z funkcjonariuszy został potrącony, a drugi po uderzeniu drzwiami upadł i został przejechany przez przednie koło samochodu - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

W wyniku zdarzenia mundurowi zostali poszkodowani. Po opatrzeniu przez zespół pogotowia obecny na miejscu interwencji zadecydowano, że jeden z nich zostanie przetransportowany szpitala. - Czekamy na informację o stanie zdrowia - dodaje podinsp. Barska.

Sprawcy uciekli

Mężczyznom udało się uciec w kierunku miejscowości Smardzewo (powiat świebodziński). - Policjanci prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania uciekinierów - mówi rzecznik policji w Zielonej Górze.

Godzina 18:30 - Trwa policyjna obława za sprawcami. Mundurowi przeczesują lasy i pozostałe tereny w pobliżu Klępska, Karczyna i Łęgowa. Miejsce oświetlają strażacy zawodowi z Sulechowa. Policja nie ujawnia jakim samochodem oddalili się mężczyźni.

20.02 | Godzina 11:00 - Mężczyźni zostali już zatrzymani. Grozi im teraz do 10 lat więzienia. Więcej informacji w artykule: "Sprawcy potrącenia policjantów pod Sulechowem zatrzymani!"

Przeczytaj też: Pożar w budynku po byłym szpitalu w Gorzowie Wielkopolskim (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u