Funkcjonariusze KAS zatrzymali busa. W środku 80 balotów suszy tytoniowego o wadze ponad 2 ton

19 luty 2020
Funkcjonariusze KAS zatrzymali busa. W środku 80 balotów suszy tytoniowego o wadze ponad 2 ton Naczelnik Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp.

Podróżujący z Niemiec do Polski mężczyzna próbował przemycić w busie ponad 2 tony nielegalnego tytoniu. Przemyt zatrzymali lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Zatrzymany kierowca wyjaśniał, że przewozi wysuszone liście tytoniu i nie posiada przy sobie żadnych dokumentów przewozowych, w tym faktury zakupu. Towar nie został również zgłoszony w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). W trakcie kontroli pojazdu ujawniono 80 balotów suszu tytoniowego w postaci liści o łącznej wadze 2 200 kg. Wartość towaru oszacowano na ponad 1 milion zł i podobną sumę w zakresie uszczupleń podatkowych.

Towar i samochód zatrzymano do dalszego postępowania, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim. Za brak numeru referencyjnego SENT kierowca został już ukarany mandatem karnym w wysokości 7,5 tys. zł.

Źródło: Naczelnik Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u