Krosno Odrzańskie: Trzy osoby podejrzane o liczne przestępstwa zatrzymane!

24 luty 2020
Krosno Odrzańskie: Trzy osoby podejrzane o liczne przestępstwa zatrzymane! Lubuska Policja

Kolejny raz dobra współpraca pokrzywdzonego z policjantami krośnieńskiej komendy, zakończyła się sukcesem. Już kilka godzin od przyjęcia zgłoszenia o kradzieży elektronarzędzi, kryminalni zatrzymali 23-latka podejrzewanego o ten czyn, a także odzyskali przywłaszczone mienie o wartości blisko 5 tys. złotych. To dało początek do kolejnych zatrzymań osób podejrzewanych o dokonanie innych przestępstw na terenie powiatu.

We wtorek, 18 lutego, kryminalni z krośnieńskiej komendy otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu z samochodu elektronarzędzi o wartości blisko 5 tysięcy złotych. Dzięki dobrej współpracy pokrzywdzonego z policjantami, kryminalni jeszcze tego samego dnia dotarli do 23-latka podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa, a także do miejsca ukrywania skradzionych przedmiotów, wśród których znalazły się między innymi wyrzynarka, wkrętarki oraz wiertarka. W toku dalszych czynności ustalono, że mężczyzna nie działał sam. Kryminalni zatrzymali do sprawy także 21-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego. Okazało się, że nie było to jedyne przestępstwo dokonane przez tych mężczyzn.

Podejrzewani są oni również o dokonanie wspólnie z innym mężczyzną, kradzieży z terenu byłej piekarni w Połupinie. Do zdarzenia doszło na początku lutego. Wówczas ich łupem padło 60 wiader farby specjalistycznej o łącznej wartości 3 tysięcy złotych oraz opony samochodowe i felgi o łącznej wartości przeszło 3 tysięcy złotych. Po dotarciu do 24-latka już było wiadomo, że nie będzie to jedyny zarzut, który usłyszy. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli foto-pułapkę skradzioną latem ubiegłego roku z terenu jednego z nadleśnictw oraz załadowany magazynek do broni palnej i 6 sztuk amunicji, których posiadanie bez zezwolenia jest zabronione. Ponadto zebrany w sprawach materiał dał również podstawy do przesłuchania go w sprawie kradzieży trzech wędek o łącznej wartości 1200 złotych, uszkodzenia drzwi wejściowych do domu letniskowego oraz o usiłowanie wspólnie z zatrzymanym 21-latkiem włamania do kolejnego domku.

Podczas przesłuchania wszyscy trzej mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo kradzieży oraz zniszczenia mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, posiadanie amunicji bez zezwolenia karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, natomiast usiłowanie włamania karą od roku do lat 10 pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.