Pijany 54-latek "na chwilę" wyszedł z domu. Leżał w błocie na polu, był zziębnięty

02 marzec 2020
Autor: 
Wschowa: Pijany 54-latek odnaleziony na polu uprawnym Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Miał wyjść z domu tylko na chwilę. W środku nocy został odnaleziony na polu uprawnym w Osowej Sieni (gmina Wschowa). Zziębnięty 54-latek pod wpływem alkoholu leżał w błocie.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 28 lutego. Dyżurny policji we Wschowie otrzymał zgłoszenie od 85-letniej kobiety, która zgłosiła zaginięcie swojego 54-letniego syna.

- Mężczyzna wyszedł z domu popołudniu jak to określił "na chwilę" i do północy nie wrócił. Kobieta postanowiła zgłosić ten fakt z uwagi na panującą na dworze niską temperaturę, lekkie ubranie syna i skłonności do nadużywania alkoholu - relacjonuje kom. Maja Piwowarska, rzecznik wschowskiej policji.

W miejsce zamieszkania wysłano patrol mundurowych w składzie st. sierż. Małgorzata Tylińska i st. sierż. Michał Glapiak. Policjanci na podstawie uzyskanych informacji skrupulatnie sprawdzali wszystkie możliwe drogi oddalenia się z domu zaginionego. Biorąc pod uwagę aurę i panującą noc każda minuta była na wagę złota.

Przeszukiwali wszystko. Pijanego mężczyznę znaleźli na polu uprawnym

Patrol sprawdził drogi dojazdowe do Osowej Sieni z pobliskich miejscowości, przystanki autobusowe, rowy melioracyjne oraz pustostany. Nagle w ciemnościach, w odległości kilkudziesięciu metrów w głąb pola policjanci zauważyli jakiś ruch.

Zbliżając się do miejsca znaleźli leżącego na ziemi, brudnego od błota mężczyznę. - Mokremu, zziębniętemu 54-latkowi udzielili pomocy. Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego i dalszy jego pobyt w tym miejscu zagrażał jego zdrowiu a nawet i życiu - informuje kom. Piwowarska.

Mężczyznę przetransportowano do miejsca zamieszkania i oddano pod opiekę matki.

Przeczytaj też: Kolizja i uderzenie w zaparkowane auta. Sześć pojazdów zniszczonych (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u