Sprawca kolizji z czterema promilami

27 czerwiec 2016
Autor: 

Na szczęście tylko niegroźną kolizją zakończyła się jazda 42-letniego nietrzeźwego kierowcy. Jeden ze świadków zdarzenia, widząc dziwne zachowanie mężczyzny, powiadomił Policję. Okazało się, że miał on w organizmie ponad cztery promile. Na domiar złego kierował samochodem pomimo sądowego zakazu.

W niedzielę 26 czerwca dyżurny strzeleckiej Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji w Dobiegniewie. Sprawa była o tyle poważna, iż jak wynikało ze zgłoszenia, jeden z uczestników zdarzenia może być nietrzeźwy. Na miejsce niezwłocznie skierowano strzelecką drogówkę.

Policjanci ustalili, że poszkodowana w wyniku kolizji, kierująca Fordem Ka zahamowała na skrzyżowaniu, aby ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi. W tym momencie, w tył jej auta najechał kierujący Polonezem. Z zeznań świadków wynikało, że mężczyzna po wyjściu z auta, ledwo trzymał się na nogach. Mundurowi zbadali stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że 42-letni kierowca Poloneza ma w organizmie ponad cztery promile alkoholu. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego stwierdził, iż po pracy wypił sobie kilka piwek i postanowił wrócić do domu. Na domiar złego, jak ustalili policjanci, mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Zakaz wynikał z wcześniejszego kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo zakazu, a także za spowodowanie kolizji drogowej 42-latek odpowie przed Sądem.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u