Wegetarianka uciekła z kwarantanny w Słubicach, bo... podano jej kiełbasę

19 marzec 2020
Autor: 
Uciekła z kwarantanny, bo... podano jej kiełbasę. Fot. KWP Poznań

Starsza kobieta uciekła z miejsca 14-dniowej kwarantanny w Słubicach i pojechała do Poznania. Noc spędziła na komisariacie na Jeżycach. Grozi jej kara nawet do 8 lat więzienia.

Seniorka została zatrzymana we wtorek, 16 marca, na polsko-niemieckiej granicy. Nie miała stałego miejsca zamieszkania, dlatego trafiła do ośrodka kwarantanny w Słubicach. Po nocy spędzonej w tymczasowym miejscu postanowiła jednak z niego uciec.

W środę kobieta była już w Poznaniu. Do miasta dotarła pociągiem i autobusem. Wieczorem udała się do komisariatu policji na poznańskich Jeżycach. - Poinformowała funkcjonariuszy, że do jedzenia podano jej kiełbasę z chlebem, a ona jest wegetarianką. Dlatego obraziła się i wyjechała z ośrodka - mówi mł. insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Grozi jej kara do 8 lat więzienia

Policjanci z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przetransportowali kobietę do Słubic. - Oskarżymy ją w sądzie za sprowadzenie zagrożenia dla wielu osób. Kodeks karny przewiduje za to karę nawet do 8 lat więzienia - dodaje mł. insp. Borowiak.

Przeczytaj też: Kolejny nowy przypadek zakażenia koronawirusem w Lubuskiem!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u