Miliony na walkę z koronawirusem w Lubuskiem

19 marzec 2020
Autor: 
Miliony na walkę z koronawirusem w Lubuskiem Fot. Lubuskie.pl

Marszałek Elżbieta Anna Polak przekazała 5 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Pieniądze zostaną przeznaczone na testy dla blisko 72 tysięcy mieszkańców. Ponadto marszałek przesunęła 50 mln zł z unijnego programu operacyjnego.

- Badać, wykrywać, leczyć i izolować. To zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia - podkreśla Elżbieta Anna Polak. Dlatego też lubuska marszałek postanowiła przeznaczyć na zakup testów wykrywających koronawirusa 5 milionów złotych.

Testy w szybkim tempie mogą zostać zamówione przez urząd marszałkowski. Teraz wszystko w rękach Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, które musi zgodzić się na zmianę w budżecie.

Dodatkowe 50 milionów z funduszy unijnych

Komisja Europejska wyraziła zgodę na częściowe zaangażowanie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na przeciwdziałanie skutkom pandemii koronawirusa. Zarząd województwa niezwłocznie powołał zespół projektowy, który wspólnie ze szpitalami w Gorzowie, Zielonej Górze, Torzymiu, Szprotawie i Żarach przygotuje pakiet zakupowy.

W pierwszej kolejności zarekomendowane zostały wydatki na sprzęt ochrony osobistej dla pracowników szpitali i pogotowia, aparaturę do intensywnej terapii oraz adaptację sal szpitalnych na potrzeby osób zakażonych.

Przeczytaj też: Sezon na wypalanie traw rozpoczęty. Trwa kampania strażaków i leśników (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u