Czy pacjent "zero" opuścił szpital w Zielonej Górze? Rzecznik dementuje informacje

19 marzec 2020
Autor: 
Czy pacjent "zero" opuścił szpital w Zielonej Górze? Redakcja

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że pacjent "zero" opuścił szpital w Zielonej Górze. Informacja okazała się nieprawdziwa. Rzecznik lecznicy zdementował wiadomość.

We wtorek zielonogórski szpital poinformował, że wyniki 66-letniego pacjenta "zero" na obecność koronawirusa są negatywne. - Możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu - czytamy w komunikacie. Mimo to mężczyzna nie opuścił w środę oddziału zakaźnego.

W czwartek, 19 marca, media w całej Polsce informują o wyjściu mieszkańca Cybinki z lecznicy. Jak informuje rzecznik szpitala, nie polega to na prawdzie.

To fake news!

Szybko okazało się, że informacja jest fake newsem. - Mężczyzna nadal nie opuścił szpitala. Polska Agencja Prasowa podała błedną informację - mówi dla NewsLubuski.pl Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik zielonogórskiego szpitala.

Przeczytaj też: Wegetarianka uciekła z kwarantanny w Słubicach, bo... podano jej kiełbasę

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u