Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w gorzowskim szpitalu

20 marzec 2020
Autor: 
Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w gorzowskim szpitalu Redakcja

Wiceprezes szpitala w Gorzowie poinformował o pierwszym zdiagnozowanym przypadku zakażenia koronawirusem w lecznicy. Pacjent zdaniem szpitala ma przebywać na kwarantannie domowej. Informacji nie potwierdza jednak Lubuski Urząd Wojewódzki.

- Przychodzi mi w udziale poinformować Państwa o tym, co nieuchronnie musiało się wydarzyć. Pacjent w gorzowskim szpitalu ma potwierdzony wynik na obecność koronawirusa - napisał w mediach społecznościowych Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak poinformował R. Surowiec, pacjent nie pochodzi bezpośrednio z Gorzowa. Po diagnostyce przebywa w kwarantannie domowej, gdzie jest leczony.

Rzecznik wojewody nie potwierdza kwarantanny domowej

- Osoba została przetransportowana na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze, gdzie przebywa od czwartku. Obecnie mamy w województwie 9 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik wojewody lubuskiego.

Okazuje się więc, że jest to jeden z pięciu pacjentów potwierdzonych wczoraj wieczorem przez Ministerstwo Zdrowia. Ma pochodzić z powiatu sulęcińskiego.

Po godzinie 11:00 wiceprezes szpitala edytował swój post. - Kochani żeby nie było żadnych wątpliwości. Pacjent przyjechał karetką "0" u nas miał pobrany wymaz i karetką wyjechał z Gorzowa. Wszystko odbyło się zgodnie z procedurą i było dla wszystkich bezpieczne - czytamy.

Przeczytaj też: Miliony na walkę z koronawirusem w Lubuskiem

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u