Kolejne prawa jazdy zatrzymane za prędkość

23 marzec 2020
Autor: 
Kolejne prawa jazdy zatrzymane za prędkość Adobe Stock

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego mimo wielu dodatkowych zadań przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. W ciągu minionego weekendu trzech kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Statystyki wypadków od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar – takich jak zatrzymanie prawa jazdy – wciąż kierujący na polskich drogach przekraczają dozwoloną prędkość.

Mimo, że zaostrzone przepisy obowiązują już od długiego czasu, nie ma tygodnia żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dodatkowo – niestety część ukaranych w ten sposób „piratów drogowych” decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień.

W ciągu ostatnich tygodni zielonogórscy policjanci zauważyli, że część kierujących wykorzystując mniejszy ruch na drodze pozwala sobie „docisnąć gaz”. Jakież było zdziwienie trzech „drogowych piratów” kiedy policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED zatrzymali ich i ukarali za nadmierną prędkość.

W piątek (20.03) na Trasie Północnej w Zielonej Górze, gdzie dozwolona jest jazda z prędkością 70 km/h, kierujący Golfem jechał z prędkością 122 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali 500 zł mandatem. Dodatkowo za to wykroczenie kierujący otrzymał 10 punktów karnych.

W niedzielę (22.03) w Nowogrodzie Bobrzańskim kierujący Fordem miał na liczniku 109 km/h w terenie zabudowanym i w miejscu gdzie dozwolone jest 50 km/h. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, otrzymał 10 punktów karnych i oczywiście policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Również w niedzielę w Tucholi Żarskiej kolejny kierujący jechał z prędkością 109 km/h w terenie zabudowanym gdzie dopuszczona jest prędkość 50 km/h. Kierujący Audi także stracił swoje prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i otrzymał 10 punktów karnych.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska, KMP Zielona Góra

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u