Zatrzymani za włamania (ZDJĘCIA)

23 marzec 2020
Zatrzymani za włamania KMP Zielona Góra

Policjanci kryminalni z Komisariatu II Policji oraz Wydziału Kryminalnego KMP zatrzymali w ubiegły czwartek dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do dwóch samochodów oraz lodówki z napojami przed lokalem gastronomicznym.

Jeden z nich okazał się osobą poszukiwaną, drugi to nieletni w czasie ucieczki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Dzięki profesjonalizmowi i doskonałej znajomości środowiska przestępczego policjanci operacyjni z Komisariatu II Policji oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Zielonej Górze wytypowali dwóch młodych mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu włamali się do dwóch samochodów kradnąc między innymi kamerę i zestaw wędek. Dodatkowo zniszczyli lodówkę przed jednym z lokali gastronomicznych i ukradli z wnętrza butelki z napojami. Wartość strat pokrzywdzeni wyliczyli na ponad 1000 zł.

Już po dwóch dniach od pierwszego włamania, w piątek rano policjanci weszli do mieszkania 20-letniego zielonogórzanina, który jak się okazało był również poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku więzienia za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. W mieszkaniu ukrywał się również 17-latek – współsprawca włamań – uciekinier z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. W mieszkaniu 20-latka policjanci odnaleźli skradzioną kamerę, a w piwnicy skradzione wędki.

Obydwaj zatrzymani usłyszeli po 3 zarzuty kradzieży z włamaniem. Po przesłuchaniu 20-latek został odwieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze, natomiast 17-latek w konwoju pojechał do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, z którego uciekł kilka dni wcześniej. Odzyskane przedmioty zostały zwrócone właścicielom.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Za działanie w recydywie górna granica kary może być przez sąd podwyższona o połowę.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.