Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

23 marzec 2020
Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem KWP Gorzów Wlkp

Niecodzienny przebieg miała interwencja drezdeneckich policjantów w Pławinie (gm. Stare Kurowo).

Podczas jej przeprowadzania mundurowi usłyszeli hałas, dobiegający z miejsca, gdzie zaparkowany był ich radiowóz. Okazało się, że dużego, policyjnego volkswagena nie zauważył 36-letni mężczyzna, który wjechał w niego rowerem. Przyczyną tej niecodziennej kolizji był najprawdopodobniej stan trzeźwości rowerzysty – policyjny alkomat wskazał prawie trzy promile w jego organizmie.

W niedzielny wieczór (22 marca) policjanci z Komisariatu Policji w Drezdenku zostali skierowani do Pławina (gm. Stare Kurowo), gdzie przeprowadzali czynności służbowe do jednej ze spraw. W pewnym momencie usłyszeli, że ktoś albo coś uderzyło w zaparkowany nieopodal radiowóz. Po chwili wszystko było jasne. Dużego, policyjnego volkswagena T6 nie zauważył jadący jezdnią 36-letni rowerzysta. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w pewnej chwili skręcił kierownicą roweru i wjechał w bok radiowozu. Jak się później okazało przyczyną tej niecodziennej kolizji był najprawdopodobniej stan trzeźwości rowerzysty – policyjny alkomat wskazał blisko trzy promile alkoholu w jego organizmie. Na szczęście w wyniku zdarzenia mężczyźnie nic się nie stało i nie potrzebował on pomocy medycznej. W samym radiowozie natomiast został zarysowane drzwi boczne.

36-letni mieszkaniec powiatu strzelecko – drezdeneckiego odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie przed sądem.

Opracował: podkom. Maciej Kimet Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.