Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

23 marzec 2020
Autor: 
Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem KWP Gorzów Wlkp

Niecodzienny przebieg miała interwencja drezdeneckich policjantów w Pławinie (gm. Stare Kurowo).

Podczas jej przeprowadzania mundurowi usłyszeli hałas, dobiegający z miejsca, gdzie zaparkowany był ich radiowóz. Okazało się, że dużego, policyjnego volkswagena nie zauważył 36-letni mężczyzna, który wjechał w niego rowerem. Przyczyną tej niecodziennej kolizji był najprawdopodobniej stan trzeźwości rowerzysty – policyjny alkomat wskazał prawie trzy promile w jego organizmie.

W niedzielny wieczór (22 marca) policjanci z Komisariatu Policji w Drezdenku zostali skierowani do Pławina (gm. Stare Kurowo), gdzie przeprowadzali czynności służbowe do jednej ze spraw. W pewnym momencie usłyszeli, że ktoś albo coś uderzyło w zaparkowany nieopodal radiowóz. Po chwili wszystko było jasne. Dużego, policyjnego volkswagena T6 nie zauważył jadący jezdnią 36-letni rowerzysta. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w pewnej chwili skręcił kierownicą roweru i wjechał w bok radiowozu. Jak się później okazało przyczyną tej niecodziennej kolizji był najprawdopodobniej stan trzeźwości rowerzysty – policyjny alkomat wskazał blisko trzy promile alkoholu w jego organizmie. Na szczęście w wyniku zdarzenia mężczyźnie nic się nie stało i nie potrzebował on pomocy medycznej. W samym radiowozie natomiast został zarysowane drzwi boczne.

36-letni mieszkaniec powiatu strzelecko – drezdeneckiego odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie przed sądem.

Opracował: podkom. Maciej Kimet Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u