Śmigłowiec LPR z Zielonej Góry uziemiony! Powód to koronawirus!

25 marzec 2020
Autor: 
Śmigłowiec LPR z Zielonej Góry uziemiony! Powód to koronawirus! Redakcja/Archiwum

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry-Przylepu został uziemiony do piątku z powodu koronawirusa. Załoga LPR przechodzi kwarantannę!

W piątek, 20 marca, po południu załoga śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry-Przylepu została zadysponowana do Gubina, gdzie 4-letni chłopiec doznał urazu głowy. Ratownicy przetransportowali dziecko na Oddział Chirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie chłopiec przeszedł operację. Przy wypisie ze szpitala okazało się, że 4-latek ma objawy zakażenia koronawirusem. Podjęto decyzję o pobraniu próbek i wysłaniu ich do badań. Wyniki okazały się pozytywne. 

Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymała wiadomość o 14-dniowej kwarantannie we wtorek, 24 marca. Mimo że rąk do pracy nie brakuje uziemiony do piątku został również śmigłowiec. Zdarzenie potwierdza Rzecznik Prasowy LPR Justyna Sochacka.

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl w działaniach w Gubinie brał udział również naziemny Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy o sytuacji dowiedzieli się dopiero dziś przed godziną 10. Medycy nie mieli informacji o tym, że chłopiec może być zakażony, wywiad epidemiologiczny tego nie wskazywał. 


Specjalnie dla Państwa uruchomiliśmy bezpłatny system powiadamiania działający na platformie messenger dot. koronawirusa w Polsce. Kliknij tutaj, aby się zapisać!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u