Koronawirus. Strażacy ze Słubic na kwarantannie. Wcześniej byli na wypadku

02 kwiecień 2020
Autor: 
Koronawirus. Strażacy ze Słubic na kwarantannie Redakcja/archiwum

Wczoraj strażacy ze Słubic zostali wezwani do wypadku drogowego. Cała zmiana udzielała pomocy kierowcy, u którego podejrzewa się obecność koronawirusa. Teraz ratownicy oczekują na wyniki badań.

W środowe popołudnie, 1 kwietnia, strażacy zostali wezwani do wypadku na drodze krajowej nr 29 koło Cybinki. Ciężarówka zjechała z trasy i czołowo uderzyła w drzewo. Poszkodowany kierowca był uwięziony w zgniecionej kabinie. W akcję uwalniania rannego kierowcy zaangażowani byli wszyscy ratownicy.

Wiadomość, która wszystko zmieniła

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, mężczyzna miał podwyższoną temperaturę ciała. - Został przetransportowany do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim - informuje mł. asp. Ewa Murmyło ze słubickiej policji.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Słubicach po powrocie z akcji dowiedzieli się, że u poszkodowanego kierowcy podejrzewa się obecność koronawirusa. - Cała zmiana służbowa została poddana izolacji w jednym z pomieszczeń i cały czas tam przebywa. Oczekujemy na wyniki badań - mówi st. kpt. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskich strażaków.

Dezynfekcja jednostki

Sama strażnica jak i wszystkie samochody zostały zdezynfekowane przez strażaków z Gorzowa Wielkopolskiego. Po przeprowadzeniu dekontaminacji służbę w jednostce pełnią strażacy z nowej zmiany. Zastępy normalnie wyjeżdżają do zdarzeń.

Aktualizacja: Do szpitala trafiły wyniki badań mężczyzny. Nie potwierdzono u niego obecności koronawirusa. Zmiana służbowa strażaków wróciła już do swoich domów. Jednocześnie z funkcjonariuszami PSP na kwarantannie przebywało 9 ochotników z Cybinki. Ci przebywali w domach.

Fot. OSP Cybinka

Przeczytaj też: Straż miejska i gminna przechodzi pod pod zwierzchnictwo policji. Ulice patroluje też wojskoRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u