Kradzież torebki i karty kredytowej – szybkie zatrzymanie i zarzuty

28 czerwiec 2016
Autor: 

Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie ośrodka wypoczynkowego w Sławie. Z relacji 24-letniej pokrzywdzonej wynikało, że położyła swoją torebkę na tarasie domku letniskowego, do którego przyjechała na wakacje. Po pewnym czasie zorientowała się, że torebka, w której miała dokumenty zniknęła. Tego samego dnia do Komisariatu Policji w Sławie zgłosił się mieszkaniec Głogowa, który zagubił sobotniej nocy na terenie ośrodka wypoczynkowego kartę bankomatową. Ze sprawdzeń internetowych konta bankowego wynikało, że karta została przed blokadą użyta już czterokrotnie w różnych sklepach na terenie Sławy.

Zaangażowani do spraw sławscy kryminalni po analizie zebranych materiałów w obu sprawach ustalili prawdopodobne wersje zdarzeń. Pomocny w obu sprawach okazał się zapis z monitoringu sklepowego i miejskiego oraz ośrodka wypoczynkowego. Kryminalni wytypowali i zatrzymali dwie osoby. 47- letni mieszkaniec Sławy w trakcie składania wyjaśnień potwierdził wersję prowadzących postępowanie sławskich kryminalnych i przyznał się do kradzieży damskiej torebki. Druga z zatrzymanych osób, 19-latka również przyznała się do zabrania i wykorzystania karty bankomatowej, którą później płaciła za zakupy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich odwiedzających i wypoczywających osób na terenach ośrodków wypoczynkowych o właściwe zabezpieczenie swoich rzeczy za każdym razem. Wystarczy chwila, aby pozostawiona torebka z dokumentami, telefon komórkowy bądź inny wartościowy sprzęt znalazły się w rękach złodzieja.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u