Upojona alkoholem przewróciła się na schodach. Znajomy okradł kobietę

21 kwiecień 2020
Autor: 
Upojona alkoholem przewróciła się na schodach. Znajomy okradł kobietę Fot. KMP Zielona Góra

Najpierw razem pili alkohol pod blokiem. Później mężczyzna, zamiast pomóc swojej znajomej ukradł jej 1600 złotych. 41-latek działał w warunkach recydywy.

Zaczęło się od niewinnego spotkania przy alkoholu. Para ludzi piła go pod jednym z bloków w centrum Sulechowa. Kiedy kobieta weszła do klatki schodowej, przewróciła się na schodach, rozbijając sobie głowę. Znajomy widząc upadek, zamiast udzielić pomocy poszkodowanej, postanowił wykorzystać okazję i ukradł jej portfel.

- Gdy policjanci usłyszeli nazwisko sprawcy natychmiast przystąpili do działania. Okazało się, że to dobrze im znany 41-letni sulechowianin, który nie ma stałego miejsca zamieszkania, a niedawno był zatrzymywany za kradzieże i kradzieże z włamaniem - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Działał w warunkach recydywy

Mężczyzna został odnaleziony i zatrzymany na jednym z osiedli mieszkaniowych przez kryminalnych. - 41-latek miał przy sobie całą ukradzioną gotówkę. Portfel jak się okazało wyrzucił - dodaje podinsp. Barska.

Sprawca kradzieży trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Odzyskane pieniądze zostały zwrócone pokrzywdzonej.

Za kradzież grozi mężczyźnie kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Mężczyzna działał jednak w warunkach recydywy, dlatego górna granica kary może być podniesiona do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Gubin: Pijany 29-latek wjechał w ogrodzenie i uciekł. Miał blisko 2 promile alkoholu (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u