Gubin: Pijany 29-latek wjechał w ogrodzenie i uciekł. Miał blisko 2 promile alkoholu (ZDJĘCIA)

21 kwiecień 2020
Autor: 
Pijany 29-latek wjechał w ogrodzenie i uciekł. Miał blisko 2 promile alkoholu Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Policjanci z Gubina zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który rozbił auto na ogrodzeniu i uciekł. Kierowca wydmuchał blisko dwa promile alkoholu. Ponadto mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę.

Wszystko wydarzyło się w niedzielną noc, 19 kwietnia. Około godziny 3:00 kierujący samochodem osobowym marki Renault wjechał w betonowe ogrodzenie jednej z posesji przy ulicy Gdańskiej w Gubinie. Po chwili mężczyzna postanowił uciec z miejsca zdarzenia.

Policję powiadomił zaniepokojony mieszkaniec. Na miejsce skierowano patrol z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. - Już po kilkunastu minutach funkcjonariusze zauważyli biegnącego mężczyznę. Jego wygląd odpowiadał opisowi wskazanemu przez zgłaszającego - relacjonuje podkom. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

Miał dwa promile alkoholu

Mundurowi szybko potwierdzili, że to właśnie 29-latek rozbił osobówkę o ogrodzenie. - Po zatrzymaniu okazało się, co było powodem ucieczki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on blisko dwa promile alkoholu. Mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem - informuje podkom. Kulka.

Nie był to jednak koniec jego przewinień. Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili przy kierowcy srebrne zawiniątko ze sproszkowaną substancją. Badanie testerem potwierdziło, że jest to amfetamina.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz posiadania substancji psychotropowych zagrożonych karą więzienia do 3 lat.

Przeczytaj też: Pożar na wysypisku w Czyżówku pod Żaganiem. W akcji samolot gaśniczy (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u