Pożar domu koło Krosna Odrzańskiego. Rodzina straciła dach nad głową (ZDJĘCIA)

21 kwiecień 2020
Autor: 
Pożar domu koło Krosna Odrzańskiego. Rodzina straciła dach nad głową Fot. OSP Osiecznica

Sześć zastępów straży pożarnej wysłano do pożaru budynku mieszkalnego w Sarbii pod Krosnem Odrzańskim. Pożar objął cały dom. Rodzina została bez dachu nad głową.

Pożar wybuchł we wtorkowy poranek, 21 kwietnia. Płonął dom jednorodzinny w miejscowości Sarbia. Ogień szybko rozprzestrzenił się po całym poddaszu oraz parterze.

Do akcji zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej z Krosna Odrzańskiego oraz pobliskich ochotników z Osiecznicy i Czarnowa. Wezwano także patrol policji oraz pogotowie energetyczne.

- Sytuacja na miejscu była trudna. Na szczęście domownicy zdołali się ewakuować jeszcze przed przyjazdem służb - relacjonują strażacy z OSP Osiecznica.

Rodzina straciła dach nad głową

Strażacy prowadzili działania gaśnicze wyposażeni w aparaty powietrzne. Do działań użyto kilka prądów wody. Niestety całkowitemu spaleniu uległo poddasze budynku oraz część parterowa. Ponadto wiele stropów zawaliło się do środka. Budynek nie nadaje się do dalszego zamieszkania.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Wszystko ustali już biegły z zakresu pożarnictwa.

Fot. OSP Osiecznica

Przeczytaj też: Pożar na wysypisku w Czyżówku pod Żaganiem. W akcji samolot gaśniczy (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u