Plaga kradzieży na budowach w Zielonej Górze. Złodzieje biorą wszystko

08 maj 2020
Autor: 
Plaga kradzieży na budowach w Zielonej Górze. Złodzieje biorą wszystko Fot. Pixabay

Z placów budowy znika dosłownie wszystko. Złodzieje biorą każdy "fant", który napotkają na swojej drodze. Giną materiały budowlane, narzędzia, a nawet belki ogrodowe o łącznej wadze ponad tonę.

W dzień za materiały na budowie odpowiedzialni są robotnicy. Nocą zastępują ich jednak złodzieje, którzy korzystają z niezabezpieczonych budynków czy placów. Z działek budowlanych wywożą oni ze sobą dosłownie wszystko.

Do redakcji NewsLubuski.pl zwrócił się mieszkaniec zielonogórskiej dzielnicy Nowe Miasto. Pan Kryspin opisuje częste kradzieże, które mają miejsce na budowach w Ługowie.

- Zaczęło się od drobnych kradzieży, np. kamery czy zbiornika na wodę. Skończyło się na 29 przęsłach ogrodzeniowych wymontowanych już z istniejącego ogrodzenia. Dziś w nocy z sąsiedniej działki skradziono 24 belki ogrodowe o łącznej wadze ponad tonę - opisuje.

Zuchwałych kradzieży nie ma końca

Mieszkaniec Ługowa informuje, że do kradzieży dochodzi niemalże codziennie. Sprawa nieustannie jest zgłaszana na policję, jednak efektów śledztwa nadal brak.

Przeczytaj też: Pożar nieużytków wzdłuż torów w Zielonej Górze. Sytuacja zmieniała się dynamicznie (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u