Pożar nieużytków wzdłuż torów w Zielonej Górze. Sytuacja zmieniała się dynamicznie (ZDJĘCIA)

08 maj 2020
Autor: 
Pożar nieużytków wzdłuż torów w Zielonej Górze Redakcja

Zielonogórscy strażacy wspólnie z jednostkami OSP walczyli z pożarem traw i nieużytków wzdłuż torowiska przy ulicy Foluszowej. Zlokalizowano tam aż pięć ognisk zapalnych.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego operacyjnego strażaków w Zielonej Górze po godzinie 11:30. Nieużytki płonęły wzdłuż torowiska od ulicy Foluszowej w kierunku Przylepu (dzielnica Nowe Miasto).

Do akcji wysłano dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz samochody z okolicznych jednostek OSP. Przybyli również strażacy wojskowi z Czerwieńska.

- Wzdłuż torowiska płonęły trawy i krzaki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar wybuchł od przejeżdżającego pociągu - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Około godziny 13:00 sytuacja była już opanowana. Trwa dogaszanie pogorzeliska. Na czas akcji ruch na trasie kolejowej jest wstrzymany.

Przeczytaj też: Wędrzyn: Podcinał drzewo w lesie. Pień zmiażdżył mu nogę. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u