Tragiczny nocny wypadek osobówki z ciężarówką na DK92. Kierowca osobówki wypadł z pojazdu!

11 maj 2020
Autor: 
Tragiczny nocny wypadek osobówki z ciężarówką na DK92. Kierowca osobówki wypadł z pojazdu! Straż Świebodzin

Tragiczny nocny wypadek na Drodze Krajowej numer 92 w pobliżu miejscowości Poźrzadło. W czołowym zderzeniu samochodu osobowego z samochodem ciężarowym zginął kierowca osobówki.

W poniedziałek, 11 maja, około godziny 1 w nocy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Świebodzinie wpłynęło zgłoszenie dotyczące czołowego zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na 25 kilometrze Drogi Krajowej numer 92 na wysokości miejscowości Poźrzadło. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy z JRG Świebodzin, OSP Poźrzadło, OSP Jemiołów oraz OSP Toporów.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego i ciężarowego. Oba pojazdy znajdowały się poza drogą oddalone od siebie o około 200 metrów. Pomiędzy pojazdami na całej drodze znajdowały się elementy zniszczonej karoserii. Samochodem ciężarowym podróżowała jedna osoba. 49-letni mężczyzna opuścił pojazd o własnych siłach i nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Samochodem osobowym również podróżowała jedna osoba, która w wyniku zderzenia wypadła z pojazdu i znajdowała się na poboczu w pobliżu przodu pojazdu. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon 39-letniego mężczyzny. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz pomocy w oczyszczeniu drogi.

Z nieustalonych przyczyn kierujący pojazdem osobowym marki Suzuki zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym marki Iveco. - podaje mł. asp. Marcin Ruciński, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. 

Źródło: KP PSP Świebodzin

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u