Pirat drogowy stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna (FILM)

30 czerwiec 2016

Lubuscy policjanci z Zespołu ds. zwalczania agresywnych zachowań na drogach kolejny raz potwierdzili swoją skuteczność. Tym razem w ich ręce wpadł 23-latek, który pomimo zakazu wyprzedzał inne samochody.

Dodatkowo kierowca spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie zważając na jadące z przeciwka inne auta. Niestety dla niego, wszystko odbyło się pod czujnym okiem kamery zamontowanej w nieoznakowanym radiowozie.

Brawura za kierownicą, to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Do tragedii najczęściej dochodzi z powodu nadmiernej prędkości, niedostosowanej do warunków panujących na drodze oraz z powodu rażącego łamania podstawowych zadad bezpieczeństwa. Mimo nieustannego przypominania, wciąż cześć osób dalej te zasady bagatelizuje.

Niestety zapomniał o tym również 23-letni mieszkaniec Nowej Soli, który wykazał się skrajnym brakiem zdrowego rozsądku na drodze. Cała sytuacja miała miejsce w czwartek 16 czerwca w powiecie nowosolskim, na tzw. starej trójce pomiędzy miejscowościami Otyń – Niedoradz. To tutaj lubuscy policjanci z zespołu ds. zwalczania agresywnych zachowań na drogach zauważyli kierowcę audi, który jadąc z przeciwka wyprzedza inny pojazd pomimo zakazu. Tylko dzięki szybkiej reakcji policjanta prowadzącego radiowóz nie doszło do czołowego zderzenia. Mundurowi w ostatniej chwili zahamowali i zjechali na pobocze unikając „czołówki”. Kiedy mundurowi pojechali za sprawcą tej niebezpiecznej sytuacji, z pomocą przyszedł jeden z kierowców. Mężczyzna wskazał drogę, w którą wjechał kierowca audi. Ten chwilę później został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział 23-latek mieszkaniec Nowej Soli. Tłumaczył, że spieszy się na zakupy. Takie tłumaczenie policjantów nie przekonało. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 23-latkowi. To jednak nie koniec konsekwencji dla niego. Za niedostosowanie się do zakazu wyprzedzania i spowodowanie zagrożenia na drodze odpowie przed sądem Policjanci odstąpili od nałożenia na niego mandatu i skierowali sprawę do sądu. Grozi mu grzywna do 5 tys. złotych.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u