Odpowie nie tylko za kolizję…

30 czerwiec 2016
Autor: 
KMP Zielona Góra

W czwartek rano policjanci ruchu drogowego dostali informację o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic Zielonej Góry. Jak się później okazało kierujący, który spowodował kolizję był po spożyciu alkoholu.

Przed godziną 8 rano zielonogórscy policjanci udali się na jedną z ulic miasta, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Po przybyciu na miejsce okazało się, że doszło do kolizji między dwoma pojazdami marki Opel. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Podczas czynności przeprowadzonych na miejscu kolizji policjanci ustalili, że sprawcą jest 20-letni kierujący Oplem Astrą, który nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim kierującego Oplem Zafirą i najechał na tył jego pojazdu. Poszkodowanym mężczyzną okazał się 67-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości obu kierujących. Jak wykazało badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzna, który spowodował kolizję był po użyciu alkoholu. Urządzenie wykazało niecałe pół promila alkoholu w jego organizmie. 20-letniemu kierującemu, odpowiedzialnemu za spowodowanie kolizji, policjanci zatrzymali na 3 miesiące uprawnienia do kierowania. Sporządzili także wniosek do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze o ukaranie mężczyzny. Odpowie on za spowodowanie kolizji, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Sąd może w jego przypadku orzec także zakaz prowadzenia pojazdów. Źródło: KMP Zielona Góra

TAGI
KW

 Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u