Skakali po samochodach w Zielonej Górze. Zatrzymano pijanego 18-latka

21 maj 2020
Autor: 
Skakali po samochodach w Zielonej Górze. Zatrzymano pijanego 18-latka Fot. KMP Zielona Góra

Dwójka młodych zielonogórzan znalazła sobie świetną "zabawę". Wieczorem skakali po autach w centrum miasta. Policja zatrzymała jednego ze sprawców. 18-latek miał 1,5 promila alkoholu.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 19 maja. Wieczorem do dyżurnego policji w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie od jednego z mieszkańców miasta, który poinformował o grupie młodych osób skaczących po samochodach.

Na parking przy ulicy Powstańców Wielkopolskich skierowano patrol ruchu drogowego. - Mundurowi zatrzymali jednego z mężczyzn, którym okazał się 18-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Jest znany Policji i był wcześniej notowany jako nieletni sprawca czynów karalnych - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Pijany zapłaci z "własnej kieszeni"

Policjanci przebadali 18-latka alkomatem. Badanie wykazało, że młody mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu. - Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale jak twierdzi, niewiele pamięta z tamtego wieczoru, bo był pijany - dodaje podinsp. Stanisławska.

Mężczyźni uszkodzili trzy pojazdy. Właściciele wycenili straty na ponad 3 tysiące złotych. Zatrzymany mężczyzna będzie musiał pokryć straty z "własnej kieszeni". Ponadto grozi mu teraz kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia.

Przeczytaj też: Pielęgniarka z Zielonej Góry zakażona koronawirusem. Cały oddział w izolacji

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u