Pożar silnika na terenie tartaku w Bytnicy. W akcji 6 zastępów straży pożarnej!

21 maj 2020
Autor: 
Pożar silnika na terenie tartaku w Bytnicy. W akcji 6 zastępów straży pożarnej! OSP Bytnica

Pożar silnika maszyny do obróbki drewna postawił na nogi strażaków z powiatu krośnieńskiego. W działaniach brało udział 6 zastępów straży pożarnej.

W czwartek, 21 maja, około godziny 14:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie tartaku w Bytnicy. Na miejsce zadysponowano łącznie 6 zastępów straży pożarnej w tym dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytnicy. Strażacy już po kilku minutach od zgłoszenia byli na miejscu pożaru.

Po wstępnym rozpoznaniu okazało się, że doszło do pożaru silnika maszyny służącej do obróbki drewna. Strażacy prowadzili akcję gaśniczą w aparatach powietrznych, aby odizolować układ oddechowy od szkodliwych czynników powstających w wyniku spalania. Pożar został błyskawicznie ugaszony. Cała maszyna została sprawdzona kamerą termowizyjną pod kątem ukrytych zarzewi ognia.

Bardzo dobrą reakcją wykazali się pracownicy zakładu, którzy przy pomocy gaśnic wstępnie stłumili ogień. - dodają na profilu w mediach społecznościowych druhowie z OSP Bytnica. Ochotnicy jeszcze przez godzinę dozorowali miejsce pożaru, sprawdzając temperaturę przy pomocy kamery termowizyjnej. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u