Młodzi mężczyźni zniszczyli krzyż w Stypułowie bo chcieli się pohuśtać...

25 maj 2020
Młodzi mężczyźni zniszczyli krzyż w Stypułowie bo chcieli się pohuśtać... Lubuska Policja

Kożuchowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o wyrwanie drewnianego krzyża. Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat chcieli „pohuśtać” się na ramionach zabytkowego reliktu. Za znieważenie publiczne przedmiotu kultu religijnego grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariat Policji w Kożuchowie zostali powiadomieni, że w miejscowości Stypułów doszło do znieważenia przedmiotu kultu religijnego. Z przekazanej informacji wynikało, że młodzi ludzie mieli przewrócić krzyż, kiedy postanowili „pohuśtać” się na jego ramionach. Sprawcy po wyrwaniu krzyża z podłoża wyrzucili go na Drogę Wojewódzką numer 296.

W powyższej sprawie kryminalni oraz dzielnicowy przeprowadzili szereg czynności, które doprowadziły do ustalenia tożsamości podejrzanych. Było to dwóch mieszkańców gminy Kożuchów w wieku 19 i 20 lat - wcześniej niekarani. W trakcie wykonywanych czynności procesowych mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli obszerne wyjaśnienia, potwierdzające ich udział w tym zdarzeniu.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kożuchowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli. Za znieważenie publiczne przedmiotu kultu religijnego grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz – Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.