Poważny wypadek na DK32 w Kargowej. W akcji śmigłowiec LPR!

25 maj 2020
Poważny wypadek na DK32 w Kargowej. W akcji śmigłowiec LPR! Fot. Wolsztyn 112

Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką na Drodze Krajowej numer 32 w miejscowości Kargowa. Na miejscu pracują 4 zastępy straży pożarnej. Droga jest zablokowana!

W poniedziałek, 25 maja, około godziny 19:50, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku na Drodze Krajowej numer 32 w miejscowości Kargowa. Do zdarzenia zadysponowano łącznie 4 zastępy straży pożarnej, patrole policji, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Zielonej Górze-Przylepie.

Na miejscu okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Ford z ciężarówką marki MAN, w wyniku którego kierujący osobówką został zakleszczony w pojeździe. Podczas gdy strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonywali dostęp do poszkodowanego w pobliżu miejsca wypadku lądował śmigłowiec LPR.

- Nieprzytomny kierowca osobówki z zachowaniem funkcji życiowych transportowany jest śmigłowcem LPR do szpitala. - podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Droga Krajowa numer 32 w Kargowej jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Policjanci będą ustalać okoliczności wypadku.

Fot. Wolsztyn 112

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.