Pielęgniarka ze szpitala w Świebodzinie zakażona koronawirusem. Zamknięto OIOM

26 maj 2020
Autor: 
Pielęgniarka ze szpitala w Świebodzinie zakażona koronawirusem Fot. Google Street View

Kolejne zakażenie koronawirusem u personelu medycznego w Lubuskiem. COVID-19 wykryto u pielęgniarki z oddziału intensywnej terapii w szpitalu w Świebodzinie.

Do potwierdzenia przypadku doszło podczas badań przesiewowych wśród personelu. Testy wykazały zakażenie koronawirusem u jednej z pielęgniarek. Kobieta pracowała na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Tuż po otrzymaniu wyników i powiadomieniu sanepidu w szpitalu ruszyły wszystkie procedury. Oddział natychmiast został zamknięty.

- Przebywało na nim czterech pacjentów. Wszystkich przetransportowano do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim - relacjonuje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik wojewody lubuskiego.

Personel, który miał kontakt z zakażoną kobietą, został skierowany na kwarantannę. Pozostałe oddziały szpitalne funkcjonują bez zakłóceń.

Przeczytaj też: Próbował ukraść Jeepa w Zielonej Górze. "W Polsce jest tylko 8 takich egzemplarzy" (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u