Uziemił śmigłowiec LPR z Zielonej Góry. Wpadł w poślizg i zniszczył skrzynkę elektryczną (FILM, ZDJĘCIA)

29 maj 2020
Autor: 
Uziemił śmigłowiec LPR z Zielonej Góry. Wpadł w poślizg i zniszczył skrzynkę elektryczną Fot. LPR

Pędził osobówką po zielonogórskim Przylepie. Nagle wypadł z trasy i zatrzymał się na ogrodzeniu. Po drodze zniszczył skrzynkę elektryczną do bazy śmigłowca ratowniczego. Załoga HEMS musiała zawiesić dyżur na kilka godzin.

Wszystko wydarzyło się w nocy z piątku na sobotę, 23 maja. O godzinie 3:23 kierowca samochodu osobowego (prawdopodobnie Subaru) gnał ul. Przylep - Skokowa w Zielonej Górze. Na zakręcie tuż przy bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wpadł w poślizg i wyleciał z drogi.

Pojazd zniszczył główną skrzynkę elektryczną bazy LPR i zatrzymał się na ogrodzeniu lotniska Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Z czasem na miejscu oprócz samego sprawcy pojawił się też inny samochód osobowy i laweta pomocy drogowej.

Uziemiony śmigłowiec ratunkowy

W wyniku zdarzenia awarii uległy m.in. zasilenie elektryczne, kontrola dostępu (niezbędna do obsługi sejfów) oraz wiele sprzętów i urządzeń w bazie HEMS.

- W związku z tym byliśmy zmuszeni do czasowego zawieszenia dyżuru Ratownika 15. Stosowna informacja była widoczna dla Dyspozytorni Medycznych. W tym czasie niemożliwe było zadysponowanie śmigłowca ratunkowego. Ponadto wiąże się to dla nas z ogromnymi stratami finansowymi - czytamy w komunikacie LPR.

Poszukiwany sprawca

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze lub bezpośrednio z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dla osoby, która pomoże w znalezieniu sprawcy, przewidziana jest nagroda.

Przeczytaj też: Poważny wypadek w Starym Żaganiu. Są ranni, w akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u