Dwa wypadki na krajowej "12" koło Szprotawy. Droga całkowicie zablokowana

29 maj 2020
Autor: 
Dwa wypadki na krajowej "12" koło Szprotawy. Droga całkowicie zablokowana Redakcja/archiwum

Jedno miejsce, dwa zdarzenia drogowe i dwie osoby w szpitalu. Droga krajowa nr 12 koło Szprotawy została całkowicie zablokowana.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, 29 maja, około godziny 11:30.

- Kierowca pojazdu marki BMW z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad samochodem i uderzył w barierę energochłonną. Osobówka odbiła się od niej, natomiast odpadające elementy karoserii uszkodziły jadące obok Audi - relacjonuje podkom. Aleksandra Jaszczuk, rzecznik żagańskiej policji.

Na miejsce przybyły dwa zastępy straży pożarnej, zespół pogotowia oraz patrole policji z Żagania. W wyniku zdarzenia do szpitala przetransportowano kierowcę BMW.

Kolejne zdarzenie 200 metrów dalej

Niemalże w tym samym czasie na krajowej "12" doszło do kolejnego incydentu. - Kierujący osobowym Suzuki nie zachował bezpiecznej odległości. Kiedy poprzedzająca go Skoda zaczęła hamować, mężczyzna najechał na tył pojazdu - opowiada podkom. Jaszczuk.

W tym przypadku również jedna osoba trafiła do szpitala. Był to kierowca Suzuki.

Trasa zablokowana

Służby całkowicie zablokowały drogę krajową nr 12. - Wprowadzono objazd przez miejscowości Wiechlice, Niegosławice i Rudziny - informuje GDDKiA.

Przeczytaj też: Poważny wypadek w Starym Żaganiu. Są ranni, w akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u