Nowa Sól: Włamał się do parkomatu i okradł myjnię. 34-latkowi grozi 10 lat więzienia (ZDJĘCIA)

29 maj 2020
Autor: 
Włamał się do parkomatu i okradł myjnię Fot. KPP Nowa Sól

Pod osłoną nocy włamał się i ukradł pieniądze z miejskiego parkometru. Nie oszczędził też myjni samochodowej. 34-latek ma na swoim koncie wiele innych kradzieży i włamań na terenie Nowej Soli.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 25 maja, przed północą. Nowosolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do parkomatu w centrum miasta. Nieznany mężczyzna uszkodził urządzenie przy ulicy Dąbrowskiego.

- Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Dodatkowo zauważyli uszkodzony automat wrzutowy w pobliskiej myjni bezdotykowej. Patrol od razu rozpoczął sprawdzanie najbliższej okolicy - relacjonuje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

Kradł już od dawna

Już po kilku minutach na funkcjonariuszy natknął się 34-letni mężczyzna. Na ich widok natychmiast zaczął uciekać. Po krótkim pościgu uciekinier został zatrzymany i obezwładniony. Mundurowi znaleźli przy nim worek wypełniony monetami.

- Policjanci przeanalizowali wcześniejsze kradzieże i włamania. Śledczy nie mieli żadnych wątpliwości, że zatrzymany jest odpowiedzialny za te zdarzenia. To pozwoliło na przedstawienie 10 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których mężczyzna się przyznał - informuje mł. asp. Dąbrowicz-Kozłowska.

Straty, które spowodował 34-latek, oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Poważny wypadek w Starym Żaganiu. Są ranni, w akcji śmigłowiec LPR

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u