Żary: Policyjny pościg za naćpanym kierowcą. Mężczyzna uderzył w radiowóz!

02 czerwiec 2020
Żary: Policyjny pościg za naćpanym kierowcą. Mężczyzna uderzył w radiowóz! Lubuska Policja

Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, uciekając doprowadził do kolizji z radiowozem. Jak się okazało był pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany przez policjantów. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie czeka na dalsze czynności. Policjanci zmuszeni byli do wykorzystania broni służbowej.

W poniedziałek, 1 czerwca policjanci żarskiej drogówki przemieszczając się Drogą Krajową numer 27 w kierunku Olbrachtowa wytypowali do kontroli drogowej samochód marki Mitsubishi. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania kierującego. On jednak nie reagował, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. W ślad za nim w pościg ruszyli funkcjonariusze. Kierujący przemieszczając się stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W pewnej chwili wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Mężczyzna, który znajdował się po drugiej stronie podwórka musiał odskoczyć, żeby kierujący Mitsubishi go nie potrącił. Uciekający kontynuował niebezpieczną jazdę, skręcił w ul. Zgorzelecką i dalej jechał w sposób uniemożliwiający wyprzedzenie go oraz zatrzymanie. W momencie kiedy ulica była pusta, funkcjonariusze wykorzystali broń służbową oddając strzał w kierunku opony. Mężczyzna jednak nie zatrzymał się, uciekał, aż do momentu, kiedy zajechał policjantom drogę i doprowadził do kolizji z radiowozem. Uderzył w ogrodzenie oraz zaparkowany tam samochód.

Funkcjonariusze natychmiast wybiegli z radiowozu i błyskawicznie zatrzymali kierowcę oraz pasażera. Mężczyzna podczas czynności był bardzo pobudzony, co wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Przeprowadzony test narkotykowy dał wynik pozytywny, wskazał metaamfetaminę i amfetaminę. Do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została krew. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie czeka na dalsze czynności. Podczas zatrzymania tłumaczył, że nie zatrzymał się, ponieważ nie posiadał uprawnień. Z mieszkańcem Żar podróżował jeszcze pasażer, który po czynnościach tego samego dnia został zwolniony. Za swoje postępowanie 32-latek odpowie teraz przed Sądem.

Źródło: kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.