18-latek wyrzucił nowo narodzone kocięta do śmietnika. Grożą mu 3 lata więzienia

02 czerwiec 2020
Autor: 
18-latek wyrzucił nowo narodzone kocięta do śmietnika Fot. KPP Słubice

Cztery malutkie kocięta zostały wyrzucone do śmietnika na osiedlu w Słubicach. Bezbronne zwierzaki udało się uratować. Policjanci zatrzymali 18-letniego sprawcę.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 31 maja. Do słubickich policjantów wpłynęło zgłoszenie o nowo narodzonych kotkach wrzuconych do śmietnika.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że młody mężczyzna wyrzucił do kontenera na śmieci bezbronne zwierzęta. Po chwili na miejscu pojawił się patrol policji w składzie sierż. Damian Iwaszkiewicz oraz sierż. Łukasz Pasiński - relacjonuje podkom. Magdalena Jankowska, rzecznik policji w Słubicach.

Zatrzymano 18-letniego oprawcę

Mundurowi wydobyli z kosza cztery malutkie kotki, które jeszcze żyły. Następnie szybko ustalili, kto porzucił kociaki. Okazało się, że to 18-letni syn właścicieli kotki, która chwilę wcześniej się okociła.

- Kocięta trafiły do mamy, która czule zaczęła je lizać. Na miejsce został wezwany również weterynarz, który ocenił, że zwierzęta są w dobrej kondycji i mogą pozostać przy swojej mamie - dodaje pokom. Jankowska.

Bezduszny 18-latek już wkrótce usłyszy zarzuty. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Przeczytaj także: Poszukiwania 7-latka w Pomorsku koło Sulechowa. Chłopiec wyjechał z domu na rowerku

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.