Żarscy policjanci odzyskali zabytkowy motocykl skradziony na terenie Niemiec

04 czerwiec 2020
Żarscy policjanci odzyskali zabytkowy motocykl skradziony na terenie Niemiec Lubuska Policja

Podczas przeszukania pomieszczeń 29-latka policjanci z Żar ujawnili zabytkowy motocykl o wartości sentymentalnej, który skradziony został na terenie Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany, a zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu 7 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży z włamaniem. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

W poniedziałek, 1 czerwca podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do 29-letniego mieszkańca powiatu żarskiego, policjanci znaleźli zabytkowy, rzadko już spotykany motocykl z lat 60-tych. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że został skradziony na terenie Niemiec dzień wcześniej. Funkcjonariusze zabezpieczyli jednoślad, a mężczyznę doprowadzili do żarskiej jednostki. Prowadzone czynności oraz zgromadzony materiał dowodowy w tej oraz w innych sprawach, pozwolił przedstwić podejrzanemu 7 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia.

Mężczyzna jest podejrzany o kilka kradzieży z włamaniem, do których dochodziło w drugiej połowie kwietnia na terenie powiatu żarskiego. Zdarzenia miały miejsca najczęściej w budynkach gospodarczych i halach magazynowych, do których włamywał się przez okna oraz przecinając kłódki do pomieszczeń. Łupem padały m.in. elektronarzędzia, specjalistyczny sprzęt elektroniczny, agregaty prądotwórcze. W środę, 3 czerwca sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za tego typu przestępstwa zatrzymanemu może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u