Lekarz ze szpitala w Międzyrzeczu zakażony koronawirusem. Jeden oddział został zamknięty!

12 czerwiec 2020
Autor: 
Lekarz ze szpitala w Międzyrzeczu zakażony koronawirusem. Jeden oddział został zamknięty! Fot. szpitalmiedzyrzecz.pl

Młody lekarz pracujący w międzyrzeckim szpitalu jest zakażony koronawirusem. Zamknięto oddział pediatryczny. Ewakuowano dziewięcioro dzieci, pacjentów oddziału. 

W piątek, 12 czerwca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w województwie lubuskim. Jest to młody mężczyzna, mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, który pracuje jako pediatra w Szpitalu Międzyrzeckim im. Pięciu Św. Braci Międzyrzeckich. Oddział pediatryczny szpitala został zamknięty a młodzi pacjenci ewakuowani do szpitali w Zielonej Górze oraz Poznaniu. Łącznie ewakuowano dziewięcioro dzieci.

- Czekamy na wynik trzeciego testu. Pierwszy test wyszedł pozytywny, drugi był negatywny. - podaje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, Rzecznik Prasowa Wojewody Lubuskiego. Wyniki trzeciego testu mają być znane dziś wieczorem lub jutro rano. Młody lekarz czuje się dobrze i przebywa w izolacji domowej. 

W województwie lubuskim zakażenie koronawirusem stwierdzono u 130 osób z czego 101 wyzdrowiało!

Czytaj też - Zaginęła Regina Dzikowska. Kobieta oddalił się ze szpitala w Ciborzu!Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u