88-latka wzywała pomocy. Policjanci z Gorzowa weszli przez balkon na 6. piętrze

18 czerwiec 2020
88-latka wzywała pomocy. Policjanci z Gorzowa weszli przez balkon na 6. piętrze Fot. KMP GW

Starsza mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego upadła na podłogę i narzekała na silny ból. Jej życie było zagrożone, liczyła się każda minuta. Policjanci bez wahania postanowili wejść do lokalu przez balkon na 6. piętrze.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 16 czerwca. Do dyżurnego gorzowskiej policji trafiła informacja o kobiecie, która głośno wzywa pomocy. Funkcjonariuszy powiadomili sąsiedzi 88-letniej kobiety.

Pod wskazany adres na sygnałach udał się patrol w składzie sierż. szt. Piotr Tomaszewski i post. Jacek Pacała. Mundurowi szybko zlokalizowali lokal na 6. piętrze i nawiązali kontakt z seniorką. Kobieta narzekała na silny ból i nie była w stanie podnieść się z podłogi.

Wejście po balkonie

- Drzwi balkonowe do mieszkania były otwarte. Sierż. szt. Piotr Tomaszewski założył na siebie uprząż i linę, wyszedł na sąsiadujący balkon i idąc po drugiej strony barierki, dostał się do lokalu kobiety. W tym czasie post. Jacek Pacała asekurował kolegę i trzymał linę - relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

W środku funkcjonariusze zastali 88-latkę, która nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Na miejsce wezwano zespół pogotowia, który zajął się kobietą.

- Policjanci podjęli szybką i ważną decyzję. W przypływie emocji zachowali spokój, opanowanie i wykazali się ogromnym profesjonalizmem. Funkcjonariusze narażali własne życie, by pomóc mieszkance Gorzowa - podkreśla podkom. Jaroszewicz.

Przeczytaj też: Jechał za szybko i przewrócił ciągnik koło Krosna Odrzańskiego. Wydmuchał 3 promile alkoholu (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u