Znieważyli prezydenta Andrzeja Dudę w Nowej Soli. Policja: prowadzimy czynności

03 lipiec 2020
Autor: 
Znieważyli prezydenta Andrzeja Dudę w Nowej Soli. Policja: prowadzimy czynności Redakcja

Podczas wizyty Andrzeja Dudy w Nowej Soli doszło do wielu kłótni i przepychanek. Między zwolennikami i przeciwnikami głowy państwa aż wrzało. Teraz policja podejmuje czynności w sprawie znieważenia Prezydenta RP.

Prezydent przyjechał do Nowej Soli w czwartek, 2 lipca, po godzinie 20:00. Czekało na niego wielu zwolenników, jednak przeciwnicy również przybyli w dużej sile. Poziom agresji między nimi rósł jeszcze przed wizytą głowy państwa.

Nagle doszło do wielu kłótni i przepychanek. W ruch poszły wulgarne wyzwiska i rękoczyny. Słowa "Wyp***dalaj" słychać było niemalże co chwilę. Ponadto zwolennicy rządów Prawa i Sprawiedliwości grozili swoim przeciwnikom nawet śmiercią. Wielu oponentów PiS musiało szukać wsparcia wśród policjantów.

Znieważenie Prezydenta RP

W piątkowe przedpołudnie Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim poinformowała o wszczęciu czynności w sprawie znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Obecnie nie wiadomo jednak, ile osób dokonało tego czynu.

Zgodnie z artykułem 135 § 2. Kodeksu Karnego, "kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Relacja z wizyty prezydenta Andrzej Duda w Nowej Soli. Były wyzwiska i przepychanki (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u