Koronawirus w Lubuskiem. 29 osób zakażonych w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie

10 lipiec 2020
Autor: 
Koronawirus w DPS w Jordanowie. 29 osób zakażonych Redakcja/archiwum

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie koło Świebodzina mają stwierdzoną obecność koronawirusa COVID-19. Zakażeni są też pracownicy.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 29 osób. - To dwadzieścia osób z personelu oraz dziewięciu pensjonariuszy - mówi Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik wojewody lubuskiego.

To pierwsze tego typu ognisko zakażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Wszyscy trafiają do okolicznych szpitali. Na t

Na miejscu pracuje sanepid. - Pracownicy ustalają osoby, które kontaktowały się z zakażanymi i nakładają na nich kwarantanny. Pobierane są też wymazy - relacjonuje Zbigniew Szumski, starosta świebodziński.

Podopieczni DPS nie zostaną bez pomocy

Jak informuje starosta, Dom Pomocy Społecznej w Jordanowie został wyposażony w sprzęt ochrony osobistej, który posłuży do opieki nad pozostałymi pensjonariuszami.

- Główny problem, z którym teraz się borykamy, dotyczy obsady załogi. Część została wykluczona z racji zakażenia, dlatego w tej chwili szukamy nowych wolontariuszy. Prowadzimy rozmowy i podpisujemy zgody na pracę - mówi Zbigniew Szumski.

Przeczytaj też: Policyjny radiowóz zderzył się z dostawczakiem na Wyspiańskiego w Nowej Soli (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.