Pijany Ukrainiec jechał ciężarówką po A2. "Pił alkohol, który ukradł z naczepy" (ZDJĘCIA)

10 lipiec 2020
Autor: 
Pijany Ukrainiec jechał ciężarówką po A2. "Pił alkohol, który ukradł z naczepy" Fot. KPP Świebodzin

Kilkadziesiąt ton ładunku, a za kierownicą pijany obywatel Ukrainy. Mężczyzna jechał ciężarówką po autostradzie A2, zajmując dwa pasy ruchu. W trakcie jazdy pił piwo, które ukradł z naczepy. 34-latek wydmuchał 2,7 promila.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 7 lipca. Kierowcy jadący lubuskim odcinkiem autostrady A2 zadzwonili na policję z informacją, że po trasie porusza się ciężarówka, która zajmuje dwa pasy ruchu. Zgłaszający podejrzewał, że jej kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

- Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Dyżurny natychmiast skierował patrol z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady oraz policjantów z posterunku Zbąszynku, którzy ustawili się przy zjeździe na Miejsce Obsługi Podróżnych - relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Uszkodził inne auta, w środku puszki po piwie

Kierowca widząc mundurowych, zaczął zjeżdżać we wskazane miejsce, jednak zamiast zatrzymać się, przyspieszył i próbował ukryć swój pojazd pomiędzy innymi zaparkowanymi zestawami ciężarowymi. Wtedy prowadzony przez niego pojazd uszkodził inne samochody.

- Policjanci nakazali mężczyźnie opuścić ciężarówkę, lecz ten zamknął drzwi i nie chciał wyjść. Funkcjonariusze wybili jedną z bocznych szyb, a następnie wyciągnęli i obezwładnili kierowcę. W kabinie porozrzucane były puszki po piwie - opowiada mł. asp. Ruciński.

Był kompletnie pijany. Miał 2,7 promila

34-letni obywatel Ukrainy został zbadany alkomatem. Mężczyzna wydmuchał 2,7 promila alkoholu. Na dodatek okazało się, że kierowca włamał się do naczepy, którą przewoził towar i to z niej wziął alkohol, który spożywał w trakcie jazdy.

Teraz mężczyźnie grożą poważne konsekwencje prawne, w tym nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie Polski. Przedstawiono mu m.in. zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kradzieży z włamaniem.

Przeczytaj też: Koronawirus w Lubuskiem. 29 osób zakażonych w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.