Wyciek gazu na osiedlu Piastowskim w Zielonej Górze. Trwa ewakuacja 200 osób (ZDJĘCIA)

17 lipiec 2020
Autor: 
Wyciek gazu na osiedlu Piastowskim w Zielonej Górze. Trwa ewakuacja 200 osób Redakcja

Wyciek gazu na osiedlu Piastowskim w Zielonej Górze. Trwa ewakuacja około 200 osób. Poziom gazu znajduje się na granicy wybuchowości. To niebezpieczna sytuacja.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków w piątek, 17 lipca, około godziny 21:20. W bloku mieszkalnym przy ul. Świętego Cyryla i Metodego występowało duże stężenie gazu. Informacja wpłynęła do straży od pogotowia gazowego.

Początkowo do akcji wysłano jeden zastęp straży pożarnej. Z czasem okazało się, że doszło do wycieku gazu. Wówczas na miejsce dojechały trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz kolejne cztery z jednostek OSP w Raculi i Starym Kisielinie.

Ewakuacja około 200 osób

- Podjęliśmy decyzję o ewakuacji około 200 osób z budynku. Strażacy zdołali ustalić, że gaz wydobywa się z jednego z pomieszczeń na poziomie piwnicy. Obecnie cały czas staramy się zlokalizować dokładne miejsce wycieku - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy straży pożarnej w Zielonej Górze.

Stężenie gazu cały czas jest na granicy wybuchowości. - To niebezpieczna sytuacja - podkreśla st. kpt. Kaniak.

W pobliże miejsca zdarzenia podjechały już autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część mieszkańców przebywa już w pojazdach, natomiast kolejni zdecydowali się spędzić noc u rodziny.

Godzina 3:00 - Wyciek gazu został zlokalizowany i opanowany. Mieszkańcy powrócili do swych mieszkań. Do bydynku podłączone zostały wszystkie media prócz gazu. 

Przeczytaj też: Pożar stodoły w Radomii koło Zielonej Góry. W środku było auto, spłonęło doszczętnie (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u