Specjalistyczna linia produkcyjna do pakowania nielegalnych papierosów w rękach funkcjonariuszy (ZDJĘCIA)

06 lipiec 2016
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Specjalistyczną linię produkcyjną wykorzystywaną do pakowania nielegalnych papierosów ujawnili funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i innych służb w powiecie wschowskim.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Legnicy i Wydziału Zabezpieczenia Działań NoOSG, a także z Centralnego Biura Śledczego Policji i Izby Celnej we Wrocławiu, wspólne działania przeprowadzili w ostatnich dniach czerwca w powiecie wschowskim. Podczas kontroli hal produkcyjno – magazynowych ujawnili w jednej z nich kompletną linię produkcyjną do paczkowania i foliowania papierosów pochodzących z nielegalnych wytwórni. Szacuje się, że w fabryce można było zapakować w ciągu jednej minuty 2 tysiące papierosów. Wartość zabezpieczonego sprzętu wynosi 745 tysięcy złotych.

Na miejscu ujawniono również ponad 47 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy wartych ponad 31 tysięcy złotych oraz kartonowe, sporządzone na wzór oryginalnych, opakowania. Część papierosów była już zapakowana i przygotowana do transportu.

W związku z prowadzonymi działaniami mundurowi zatrzymali 42-letniego Polaka, wylegitymowano również znajdujących się w hali produkcyjnej pięciu obywateli Bułgarii. Trzem Bułgarom przedstawiono już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego; grozić im może wysoka grzywna. Wobec Polaka wciąż trwają czynności. Sprawę prowadzi Izba Celna we Wrocławiu.

To kolejna partia nielegalnych wyrobów tytoniowych i nielegalna fabryka ujawnione w ostatnich miesiącach. Wartość papierosów, tytoniu oraz alkoholu bez polskiej akcyzy zabezpieczonych od początku 2016 roku przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wynosi blisko 44 miliony złotych.

mjr SG Irena Skuliniec Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u