Były konkubent uprowadził kobietę. Przerażoną trzymał w mieszkaniu w Skwierzynie (FILM, ZDJĘCIA)

24 lipiec 2020
Autor: 
Były konkubent uprowadził kobietę Fot. KPP Międzyrzecz

Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali 30-latka, który uprowadził swoją byłą kobietę. Pomagał mu w tym 21-letni mężczyzna. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Wszystko wydarzyło się w nocy z 20 na 21 lipca. Kobieta po rozstaniu z konkubentem przyszła do mieszkania swojej koleżanki. Nagle około godziny 2:00 usłyszały one pukanie do drzwi. Gdy zobaczyły w wizjerze, że za stoi za nimi były partner kobiety, schowały się w łazience.

- Mężczyzna coraz mocniej uderzał w drzwi aż je wyważył. Następnie siłą wyciągnął kobietę na zewnątrz, zaprowadził do samochodu, zaparkowanego przed blokiem i odjechał w nieznanym kierunku - relacjonuje st. asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka międzyrzeckiej policji.

Przerażona kobieta przetrzymywana w mieszkaniu

Komendant Powiatowy Poliji w Międzyrzeczu ogłosił alarm dla jednostki. Rozpoczęły się intensywne poszukiwania kobiety. Część funkcjonariuszy starała się zebrać jak najwięcej danych oraz ustalić, w jakim kierunku mógł odjechać samochód. Pozostali szukali jej na terenie całego powiatu.

Z czasem kryminalni wytypowali jedno z mieszkań w Skwierzynie. Na miejscu z mieszkania dochodził głos mężczyzny, jednak po zapukaniu do drzwi zapanowała cisza. Wówczas policjanci postanowili siłowo wejść do lokalu.

- W środku zastali przerażoną kobietę oraz 30-latka, który ją uprowadził. Poszkodowanej na szczęście nic się nie stało - dodaje st. asp. Łętowska.

Zatrzymano dwie osoby

Porywacz został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Ponadto mundurowi ujawnili przy nim narkotyki. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Dodatkowo policjanci zatrzymali do sprawy 21-latka, który pomagał mężczyźnie.

Przeczytaj też: Rajd pijanego kierowcy po Świdnicy. Wydmuchał blisko 2 promile alkoholu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u