Pożar pod Zieloną Górą. Spłonęło około 8 hektarów zboża na pniu (ZDJĘCIA)

24 lipiec 2020
Autor: 
Pożar pod Zieloną Górą. Spłonęło około 8 hektarów zboża na pniu Redakcja

Osiem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem zboża na pniu w pobliżu miejscowości Wysokie koło Zielonej Góry. Ogień objął około 8 hektarów pola uprawnego.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w piątkowe przedpołudnie, 24 lipca, po godzinie 11:00. Ogień pojawił się na polu uprawnym koło Wysokiego (gmina Czerwieńsk). Początkowo do akcji wysłano dwa zastępy gaśnicze.

Z uwagi na silne powiewy wiatru pożar z minuty na minutę coraz bardziej się rozprzestrzeniał. Wówczas na miejsce wysłano pięć pojazdów gaśniczych, w tym cztery z pobliskich jednostek OSP w Czerwieńsku, Leśniowie Wielkim, Nietkowie i Przylepie. Dojechała też cysterna o pojemności 25 tysięcy litrów wody oraz samochód operacyjny.

- Ogień objął około 8 hektarów powierzchni. Na godzinę 12:20 sytuacja jest już opanowana - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Prawdopodobnie doszło do niego na skutek zerwania się linii energetycznej.

Fot. NewsLubuski.pl, OSP Leśniów Wielki

Przeczytaj też: Deszczno: Strażacka COBRA w akcji. Przebije mur i stal, a potem gasi pożar (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u