Brutalne morderstwo w Żarach. Zabił i podpalił ciało. Wcześniej pili alkohol

27 lipiec 2020
Autor: 
Brutalne morderstwo w Żarach. Zabił i podpalił ciało Redakcja/archiwum

Awantura w trakcie picia alkoholu. Mężczyzna zabił swojego kolegę betonową płytą. Jego ciało oblał łatwopalną substancją i podpalił. Teraz mordercy z Żar grozi dożywocie.

Dramatyczne sceny rozegrały się w piątek, 24 lipca, na terenie ogródków działkowych w Żarach. Dwaj znajomi wspólnie spożywali alkohol na jednej z posesji. Nagle między mężczyznami doszło do awantury.

Paweł S. uderzył Ryszarda Ż. betonową płytą w okolice głowy. Następnie wielokrotnie ugodził go ostrym narzędziem w okolicę szyi i twarzy. Na koniec oblał ciało substancją łatwopalną i podpalił.

Morderca nie przyznaje się do winy

Zwłoki pokrzywdzonego zostały odnalezione przez pozostałych działkowców, natomiast przestępca szybko został zatrzymany. - Przedstawiono mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem zagrożonego karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12 lub karze 25 lat albo dożywotniego pozbawienia wolności - informuje prokuratura.

Podejrzany przesłuchany przez prokuratora złożył krótkie wyjaśnienia, w których nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Sąd Rejonowy w Żarach zastosował wobec Pawła S. tymczasowe aresztowanie.

Przeczytaj też: Pożar samochodu na parkingu w Zielonej Górze. Ogień pojawił się pod maską (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u