Łódka przewróciła się na jeziorze w Niesulicach. Roczne dziecko trafiło do szpitala. W akcji LPR

31 lipiec 2020
Autor: 
Łódka przewróciła się na jeziorze w Niesulicach. Roczne dziecko trafiło do szpitala Redakcja/archiwum

Akcja ratownicza w Niesulicach. Łódka z ojcem i trójką dzieci przewróciła się na jeziorze Niesłysz. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR. Do szpitala przetransportowano roczne dziecko.

Wszystko wydarzyło się w piątkowe popołudnie, 31 lipca, około godziny 15:30. Ojciec z rocznym dzieckiem i nastolatkami w wieku 15 i 11 lat pływał po jeziorze Niesłysz. Nagle łódka typu omega z nieznanych przyczyn przewróciła się.

- Na sytuację szybko zareagował WOPR wraz ze świadkami. Wydostali wszystkich z wody i przetransportowali ich na brzeg - relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Roczne dziecko trafiło do szpitala

Podczas płynięcia do brzegu roczne dziecko zaczynało omdlewać. Wówczas wezwanie do akcji otrzymało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na pomoc wyruszyła ekipa HEMS z Zielonej Góry. Z czasem dotarł też naziemny zespół pogotowia.

Ratownicy medyczni sprawnie zajęli się maluchem. - Ostatecznie dziecko w stanie stabilnym wraz z naszym lekarzem zostało przewiezione do szpitala ambulansem - mówi Justyna Sochacka, rzeczniczka LPR.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

Ojciec był trzeźwy. Wraz z rocznym dzieckiem udał się do szpitala. - Policjanci zaopiekowali się 15 i 11-latkiem. Ustaliliśmy kontakt z drugim rodzicem, aby ich przekazać - dodaje mł. asp. Ruciński.

Przeczytaj też: Dobiegniew: 75-latka upadła w łazience i pilnie potrzebowała pomocy medycznejRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u