Pożar koło Sulechowa. Spłonęło 10 hektarów zboża na pniu (ZDJĘCIA, FILM)

31 lipiec 2020
Autor: 
Pożar koło Sulechowa. Spłonęło 10 hektarów zboża na pniu Fot. Łukasz

Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem zboża na pniu w pobliżu Sulechowa. Ogień objął 10 hektarów pola uprawnego.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w piątek, 31 lipca, po godzinie 18:30. Ogień pojawił się na polu uprawnym w miejscowości Brzezie koło Sulechowa. Początkowo do akcji wysłano trzy zastępy straży pożarnej.

Z uwagi na silne powiewy wiatru pożar z minuty na minutę coraz bardziej się rozprzestrzeniał. Wówczas na miejsce wysłano pięć pojazdów gaśniczych. Dojechała też cysterna z Zielonej Góry o pojemności 25 tysięcy litrów wody. Do akcji zaangażowano również samolot gaśniczy z Leśnej Bazy Lotniczej w Przylepie.

- Na godzinę 19:40 sytuacja jest już opanowana. Ogień objął około 10 hektarów powierzchni - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.

Fot. OSP Trzebiechów

Przeczytaj też: Łódka przewróciła się na jeziorze w Niesulicach. Roczne dziecko trafiło do szpitala. W akcji LPR

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.