Pożar na S3 na odcinku Nowa Sól – Zielona Góra. Płonął samochód dostawczy. Na miejsce przyjechały dwa zastępy strażaków.
Pożar na S3. Zapalił się bus
Zgłoszenie o pożarze pojazdu na trasie S3 wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w piątkowy poranek, 16 maja, tuż po godzinie 6:40. Samochód dostawczy zapalił się na 198-kilometrze ekspresówki na wysokości MOP Racula Wschód.
Płomienie pojawiły się w trakcie jazdy i bardzo szybko się rozprzestrzeniały. Kierowca zdążył jeszcze bezpiecznie zjechać na pas awaryjny i zatrzymać pojazd.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:
Pożar Zielona Góra S3. Pojazd cały w ogniu
Do akcji zadysponowano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz zastęp ochotników z OSP Racula. W chwili dojazdu strażaków ogień obejmował już całego dostawczaka.
Ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do działań. Po kilku minutach sytuacja była już opanowana i rozpoczęło się dogaszanie. Niestety pojazd całkowicie spłonął i nadaje się już tylko do kasacji. Na szczęście kierowca bezpiecznie opuścił auto i nie doznał żadnych obrażeń.
Utrudnienia na S3
Na czas akcji gaśniczej trasa S3 w kierunku Zielonej Góry była całkowicie zablokowana. Obecnie ruch odbywa się jednym pasem. Na miejscu zjawił się także patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.
Przeczytaj też: Zaatakował kobietę gazem i uderzał pięścią. Napastnik okradł ofiarę