Skuteczny pościg. Policjanci odzyskali skradzionego mercedesa (ZDJĘCIA, FILM)

08 lipiec 2016
Autor: 
KMP

Policjanci z Sulęcina i Gorzowa prowadzili pościg za Mercedesem Sprinterem, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po porzuceniu samochodu mężczyzna próbował uciekać pieszo. Został odnaleziony i zatrzymany przez policjantów gorzowskiej drogówki. Ponadto okazało się, że samochód którym się poruszał był kradziony.

W środowy wieczór (6 lipca) dyżurny gorzowskiej komendy został powiadomiony o pościgu, prowadzonym przez policjantów z Sulęcina. Policjanci drogówki podczas patrolu drogi K-22 zauważyli busa, do którego nabrali podejrzeń, że może być kradziony. W związku z tym, postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Jednak ten zlekceważył sygnały radiowozu i polecenia policjantów i zaczął uciekać w kierunku Gorzowa. Dzięki szybkiej i skutecznej współpracy służb dyżurnych, gorzowscy policjanci zostali powiadomieni o prowadzonym pościgu i włączyli się do działania. Mężczyzna, który uciekał przed policjantami porzucił pojazd w okolicach ulicy Zielonej i tam zaczął uciekać pieszo. Na miejsce przybyły inne patrole policyjne. Po chwili 20-letni mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą był już w rękach Policji. Na jednej z działek zauważyli go policjanci gorzowskiej drogówki, którzy skutecznie obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Został on przewieziony do gorzowskiej komendy i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po sprawdzeniu okazało się, że mercedes, którym uciekał 20-latek został skradziony w Niemczech na początku lipca. Pojazd został zabezpieczony na policyjny parking. W samochodzie mundurowi ujawnili sprzęt muzyczny warty około 60 tys. złotych. Wartość skradzionego mercedesa wynosi 100 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, może mu grozić do 10 lat więzienia.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u