Nauczyciel z Zielonej Góry miał seksualnie wykorzystać 14-latkę. Trafił do aresztu

18 sierpień 2020
Autor: 
Nauczyciel z Zielonej Góry miał seksualnie wykorzystać 14-latkę Pixabay

Nauczyciel z zielonogórskiej Szkoły Podstawowej uwiódł 14-latkę. Miał obdarowywać ją prezentami i obiecywać ślub, a w zamian utrzymywać z uczennicą kontakty seksualne. Teraz 58-latkowi grozi kara do 12 lat więzienia.

Sprawa ma swój początek w Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze. Tam zajęcia z 58-letnim nauczycielem Jarosławem T. miała wówczas 14-letnia dziewczyna. Mężczyzna obdarowywał ją przeróżnymi prezentami, aby zbudować zaufanie.

Z czasem nauczyciel miał seksualnie wykorzystać uczennicę. Tuż po tym obiecywał jej ślub. Bliskie relacje łączące nastolatkę z 58-latkiem odkryła matka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta znalazła pamiętnik córki, w którym ta wszystko dokładnie opisywała.

Nauczyciel trafił do aresztu

Matka 14-latki powiadomiła o zdarzeniu policję i prokuraturę. Śledczy dotarli do dowodów i po przeprowadzonym dochodzeniu zatrzymali Jarosława T. oraz przedstawili mu zarzuty. Dodatkowo Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Ze względu na charakter sprawy nie ujawnia się szczegółowych ustaleń śledztwa.

Rodzina wyprowadziła się z Zielonej Góry i mieszka pod Gorzowem Wielkopolskim. Wszystko po to, aby 14-letnia uczennica nie była wyśmiewana przez rówieśników. Teraz jej matka apeluje, aby wszystkie skrzywdzone nastolatki odważyły się zgłosić się na policję i zeznawać.

Znany z niestosownych odzywek

Szkoła Podstawowa nr 8 w Zielonej Górze znajduje się w dzielnicy Jędrzychów. Jej mieszkańcy są zszokowani. Ci, którzy znają nauczyciela, mówią, że zawsze coś było z nim nie tak.

Jak poinformowali mieszkańcy Jędrzychowa, Jarosław T. znany był z agresywnego odnoszenia się do członków rodziny. Ponadto 58-latek często miał niestosownie odzywać się do dzieci w szkole. Jak przytoczyła jedna z byłych uczennic: "Gdy szliśmy do niego z pytaniem, czy możemy podciągnąć ocenę, mówił, podciągnąć to możecie sobie gumkę w gaciach".

Przeczytaj też: Makabryczne odkrycie w Żaganiu. Z Bobru wyłowiono ciało mężczyzny

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u